Karboksyterapia

Karboksyterapia

Rewolucyjny zabieg w kosmetologii, polega na igłowym , śródskórnym podaniu medycznego dwutlenku węgla CO2 w celach terapeutycznych za pomocą specjalnego urządzenia kontrolującego ciśnienie i przepływ gazu.

Karboksyterapia Bydgoszcz

Karboksyterapia czyli terapia dwutlenkiem węgla to jeden z najpopularniejszych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej. Swoją popularność zawdzięcza wysokiej skuteczności oraz wszechstronnemu zastosowaniu. Dodatkową zaletą karboksyterapii jest bardzo niewielka inwazyjność zabiegu, przy jednoczesnej możliwości poprawy kondycji skóry w różnych sytuacjach.

Karboksyterapia jest nieoceniona w walce z:

 • procesem starzenia się skóry,
 • cellulitem,
 • rozstępami,
 • bliznami,
 • lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej,
 • zwiotczenie skóry,
 • łysieniem,
 • zaburzeniami krążenia

Karboksyterapia: Ogólna charakterystyka zabiegu

W działającym na terenie miasta Bydgoszcz Gabinecie Kosmetycznym „Helios” pracujemy w oparciu o najwyższe standardy usług kosmetycznych. Karboksyterapia w naszym Gabinecie jest wykonywana przez wykwalifikowanego i doświadczonego kosmetologa przy użyciu nowoczesnych narzędzi. Dzięki temu zabiegi karboksyterapii są praktycznie bezinwazyjne i bezbolesne, a zarazem niezwykle skuteczne.

W ramach zabiegu wykonujemy precyzyjną aplikację kontrolowanych dawek dwutlenku węgla w obszar śródskórny lub podskórny. Dwutlenek węgla to związek naturalnie występujący w naszym organizmie, przede wszystkim jako produkt metabolizmu komórkowego. Poprzez wprowadzanie CO2 w obszar śródskórny lub podskórny inicjujemy prawidłowe dotlenienie obszaru zabiegowego. Wszystko za sprawą gwałtownego rozszerzenia naczyń krwionośnych i zwiększenia przepływu krwi w opracowywanym obszarze. Następstwem zabiegu karboksyterapii jest zapalenie tkanek, które stymuluje włókna kolagenowe i elastynowe do intensywnej regeneracji, w wyniku czego poprawia się stan skóry. Skóra w miejscu zabiegu staje się gładsza i bardziej jędrna.

Efektywność karboksyterapii

Efektywność zabiegów zależy przede wszystkim od rodzaju zmian skórnych, które poddajemy terapii. Pełna terapia składa się z serii zabiegów, które w zależności od stanu wyjściowego i problemu, na którym działamy należy powtórzyć. Uzyskany w wyniku terapii efekt jest naturalny i długotrwały.

Jak to działa?

Dwutlenek węgla to bezwonny, bezbarwny, niepalny gaz. W medycynie wykorzystywany od kilkudziesięciu lat. To dzięki niemu rozszerzają się naczynia krwionośne. Dwutlenek węgla podany pod skórę przyspiesza przepływ krwi, stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry. Efektem tych procesów jest wzmocnienie napięcia skóry i zwiększenie jej grubości. Pacjent obserwuje w zależności od leczonego obszaru, zmniejszenie ilości drobnych zmarszczek, podwyższenie napięcia skóry opadającego podbródka czy szyi, mniej widoczne rozstępy i blizny.

Jak karboksyterapia wpływa na redukcję cellulitu?

Cellulit jest zmianą spowodowaną nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, powodującym nierówności na powierzchni skóry, towarzyszą mu zmiany budowy tkanki łącznej. Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Remodeling skóry rozpoczyna się od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe odbudowują się, wznowieniu ulega mikrokrążenie, następuje odbudowa i odżywienie komórek, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona i staje się sprężysta. Karboksyterapia jest jedyną metodą wpływającą na wszystkie czynniki odpowiedzialne za powstanie cellulitu. Dzięki kompleksowemu działaniu terapii, jest to najlepszy ze wszystkich dotychczasowych sposobów całkowitej redukcji cellulitu.

Jak karboksyterapia działa na blizny i rozstępy?

Skuteczność karboksyterapii w gojeniu się oraz eliminacji blizn jest przełomowa. Wcześniej rozległe blizny, można było zredukować tylko za sprawą inwazyjnych przeszczepów skórnych. Obecnie za sprawą karboksyterapii terapia może być zakończona w ciągu 15 minut, jest to zależne od wielkości obszaru poddanego leczeniu, a pacjenci bezpośrednio po zabiegu mogą powrócić do codziennych czynności. Proces usuwania blizn zachodzi stopniowo, skóra regeneruje się wraz z kolejnymi sesjami. Dwutlenek węgla aplikowany jest pod warstwę powierzchniowa blizny, powoduje poszerzenie kapilar, co ułatwia przepływ krwi. Układ krążenia interpretuje napływ CO₂ jako deficyt tlenu, który w wzmożonych ilościach dostarczany jest do leczonego obszaru wraz z krwią, dzięki czemu zwiększeniu ulega cyrkulacja krwiobiegu. Podobnie jest w przypadku rozstępów, za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar rozstępu zachodzi synteza kolagenu i elastyny, spowodowana wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze.
Czy podawanie dwutlenku węgla jest bezpieczne?

Całkowicie. Karboksyterapia jest znana od 70 lat i bardzo dokładnie przebadana. W każdej minucie życia wytwarzamy dwutlenek węgla. To fizjologiczny proces i stosując karboksyterapię w nic nie ingerujemy. Nie podajemy substancji obcych dla organizmu. Po podaniu pod skórę, dwutlenek węgla podlega naturalnej przemianie chemicznej w kwas węglowy. Receptory skóry wyłapują zmianę ciśnienia w obszarze, gdzie zrobiliśmy iniekcję, następuje szybko dopływ krwi, wyrównanie ciśnienia i podanie tlenu. Tak działa nasz organizm.

Zagęszczenie skóry :

Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do obszaru poddanego leczeniu oraz poprawia mikrokrążenie i powoduje odnowę komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcję CO2 jest reakcja zapalna, prowadząca do stymulacji produkcji kolagenu. Kilka miesięcy później rozpoczyna się remodeling skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry.

Jak karboksyterapia wpływa na redukcję zlokalizowanej otyłości?

Karboksyterapia osłabia komórki tłuszczowe z urazem ciśnieniowym. Ponadto uszkodzenie i rozpuszczenie komórek tłuszczowych spowodowane jest działalnością kwasu węglowego, w który przekształca się w organizmie w dwutlenek węgla. Po drugie CO2 prowadzi do dylatacji (rozszerzenia) naczyń krwionośnych w obszarze, gdzie gaz jest aplikowany. Wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu w leczonym obszarze. Dzięki czemu dochodzi do wzmożonego dotleniania warstw skóry i zniszczenia ścian adipocytów, które to magazynują tłuszcze. Tym samym zwiększone zostają możliwości lipolizy, czyli rozkładu hydrolitycznego trójglicerydu w tkance tłuszczowej. Rozkład ten prowadzi do powstania kwasów tłuszczowych i glicerolu, te z kolei uwalniane są do krwiobiegu i wychwytywane przez większość tkanek(z wyłączeniem mózgu i erytrocytów). Następnie są estryfikowane do acylogliceroli lub utleniane jako główne źródło energetyczne do dwutlenku węgla i wody. W rezultacie skóra jest napięta i odżywiona przy jednoczesnej redukcji komórek tłuszczowych.
Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego obszaru poddanego terapii, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu skórnego prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu “skórki pomarańczowej”.

Jakie są zalety zabiegu?

- wszechstronność;
- nowoczesność;
- bezbolesność;
- szybkość;
- skuteczność;
- bezpieczeństwo;
- minimalny czas rekonwalescencji

Zabiegi nie pozostawiają żadnych śladów, co pozwala od razu wrócić do normalnego funkcjonowania i nie wymagają znieczulenia, gdyż wkłucia są praktycznie bezbolesne. Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie, jednak nieprzyjemne doznania wynagradzają wielce zadowalające rezultaty jakie przynosi karboksyterapia.

Czy wiesz, że...?

Dopływ tlenu do skóry u 30-letniej osoby spada o około 25%, a u 40-letniej o około 50% na rzecz zaopatrzenia w tlen narządów wewnętrznych. Regeneracja komórek przy zmniejszonej ilości O2 odbywa się z trudem, a funkcje tworzenia kolagenu i elastyny są upośledzone, co prowadzi do utraty elastyczności skóry.


Działanie...

 • CO2 po podskórnym podaniu rozbija mechanicznie złogi tłuszczowe.

 • Silnie rozszerza naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi do obszaru, który stymuluje metabolizm tłuszczu.

 • CO2 stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które odpowiadają za jędrność skóry oraz zwiększa drenaż limfatyczny.

 • Karboksyterapia przywraca i pobudza mikrokrążenie, co oznacza więcej tlenu i substancji odżywczych dla skóry.Karboksyterapia jest zgodna z procesami fizjologicznymi zachodzącymi codziennie w naszym organizmie. Po aplikacji gaz wędruje do płuc i zostaje wydalony z organizmu w sposób naturalny, jako produkt wymiany gazowej. W trakcie zabiegu ilość podanego dwutlenku węgla jest zbliżona do ilości gazu wytwarzanego w organizmie podczas wysiłku fizycznego.

Należy zaznaczyć, że działalność dwutlenku węgla po podskórnym lub śródskórnym podaniu wywołuje szereg powiązanych ze sobą reakcji. Są one ze sobą ściśle powiązane, tworząc sieć zależności, które są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jak karboksyterapia wpływa na cienie pod oczami?

Ciemne cienie pod oczami na dolnej powiece są rezultatem zaburzenia krążenia krwi w tych obszarach. Kapilary sieci dolnych powiek mogą stać się zatłoczone z różnych powodów. Leniwy przepływ krwi daje podstawę do gromadzenia się krwi w tym obszarze, która przez cienką skórę dolnej powieki jest widoczna jako ciemne, niebieskawe cienie pod oczami. Dotlenienie tych obszarów uaktywnia komórki oraz prowadzi do powstania nowych, które odmładzają skórę nadając jej zdrowy i świeży wygląd. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, dzięki czemu krew jest odprowadzana z leczonego obszaru, tym samym redukując cienie pod oczami. Po serii zabiegów, skóra posiada zdrowy odcień bardziej świetlisty wygląd, efekty utrzymują się ponad 6 miesięcy.

Jak karboksyterapia wpływa na redukcję cellulitu?

Cellulit spowodowany jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, powodującym nierówności na powierzchni skóry, towarzyszą mu zmiany budowy tkanki łącznej. Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Remodeling skóry rozpoczyna się od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulegają kurczeniu, poprawie lub wznowieniu ulega mikrokrążenie, następuje odbudowa i odżywienie komórek, dzięki czemu skóra zostaje wygładzona i staje się sprężysta.

Jak karboksyterapia działa na blizny i rozstępy?

Skuteczność karboksterapii w gojeniu się oraz eliminacji blizn jest przełomowa. Wcześniej rozległe blizny, można było zredukować tylko za sprawą inwazyjnych przeszczepów skórnych. Obecnie za sprawą karboksyterapii terapia może być zakończona w ciągu 15 minut, jest to zależne od wielkości obszaru poddanego leczeniu, a pacjenci bezpośrednio po zabiegu mogą powrócić do codziennych czynności. Proces usuwania blizn zachodzi stopniowo, skóra regeneruje się wraz z kolejnymi sesjami. Dwutlenek węgla aplikowany jest pod warstwę powierzchniową blizny, powoduje poszerzenie kapilar, co ułatwia przepływ krwi. Układ krążenia interpretuje napływ CO2 jako deficyt tlenu, który w wzmożonych ilościach dostarczany jest do leczonego obszaru wraz z krwią, dzięki czemu zwiększeniu ulega cyrkulacja krwiobiegu. Podobnie jest w przypadku rozstępów, za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar rozstępów zachodzi synteza kolagenu i elastyny, spowodowana wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze. Eliminacja blizn i rozstępów jest trwała.

Jaki jest wpływ karboksyterapii na wypadanie włosów i łysienie?

Poprawa mikrokrązenia, następuje w sposób optymalny dla obszaru skóry głowy z uwagi na budowę naczyń i ukrwienie w tym obszarze. Neowaskulartyzacja, czyli tworzenie się naczyń krwionośnych i rewaskularyzacja, czyli poszerzenie i udrożnienie zwężonych naczyń krwionośnych, prowadzi do dotlenienia i odżywienia obszarów dotkniętych łysieniem i wypadaniem włosów.

Wskazania do zabiegu karboksyterapii w kosmetyce estetycznej: • lokalny nadmiar tkanki tłuszczowej, • cellulit, • rozstępy, • zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi ciała, • brak elastyczności twarzy, dekoltu, szyi, • brak elastyczności skóry ramion, nóg, brzucha, • opadające powieki, kurze łapki • ciemne kręgi pod oczami, • zwiotczenie piersi. Przeciwwskazania: - ciąża, - terapia nowotworowa, - choroby autoimmunoagresji, - poważne choroby serca, - chorobowa ciężka niewydolność nerek i płuc. warunkowe przeciwwskazania: - cukrzyca, - choroby krzepnięcia krwi, - łuszczyca, - pierwsze trzy miesiące laktacji. Po zabiegu należy: - może wystąpić delikatna opuchlizna, zaczerwienie w miejscach nakłuć, uczucie chłodzenia wewnątrz skóry, zmiany te ustąpią w ciągu kilku godzin po zabiegu, - końcowy efekt zabiegu jest widoczny po 21 dniach, - zabieg nie zastępuje codziennej pielęgnacji, jest uzupełnieniem innych zabiegów. - pielęgnować miejsce zabiegu + krem z filtrem, - dbać o higienę po nakłuciach, - unikać słońca przez 3 dni, - unikać spożywania alkoholu przez 3 dni, - nie korzystać z basenu i sauny przez 3 dni.


Ceny zabiegów

 • owal twarzy - 200 zł

 • okolice oczu - "kurze łapki, opadająca powieka" powieka górna i dolna - 150 zł

 • czoło - 100 zł

 • okolice ust - 100 zł

 • szyja - 100 zł

 • dekolt - 150 zł

 • uda - 200 zł

 • brzuch - 200 zł

 • ramiona - 200 zł

 • pośladki - 200 zł

 • biust - 200 zł

 • głowa - 150 zł

 • przy łączeniu np. - brzuch + uda 350 zł

 • karnet 6 zabiegów + 2 gratis

Powrót

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress